113th Congress

Click here to find the contact information for your Senators and Representatives! 

113TH CONGRESS

 

SENATORS OF THE 113TH CONGRESS

NOTE:  Class I Senators (33) were elected in 2012; Class II Senators (33) are up for re-election in 2014; Class III Senators (34) are up for re-election in 2016.

ALABAMA

 

Scott, Tim - (R - SC)         Class III

167 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6121

Contact: www.scott.Senate.gov/contact/email-me

 

Shelby, Richard C. - (R - AL)         Class III

304 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5744

Contact: www.shelby.Senate.gov/public/index.cfm/emailsenatorshelby

 

ALASKA

 

Begich, Mark - (D - AK)  Class II

111 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3004

Contact: www.begich.Senate.gov/public/index.cfm?p=EmailSenator

 

Murkowski, Lisa - (R - AK)            Class III

709 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6665

Contact: www.murkowski.Senate.gov/public/index.cfm?p=Contact

 

ARIZONA

 

Flake, Jeff - (R - AZ)         Class I

368 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4521

Contact: www.flake.senate.gov/public/index.cfm/contact-jeff

 

McCain, John - (R - AZ)  Class III

241 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2235

Contact: www.mccain.Senate.gov/public/index.cfm/contact-form

 

ARKANSAS

 

Boozman, John - (R - AR)             Class III

320 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4843

Contact: www.boozman.Senate.gov/public/index.cfm/e-mail-me

 

Pryor, Mark L. - (D - AR) Class II

255 Dirksen Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2353

Contact: www.pryor.Senate.gov/public/index.cfm?p=ContactMe

 

CALIFORNIA

 

Boxer, Barbara - (D - CA)             Class III

112 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3553

Contact: www.boxer.Senate.gov/en/contact/

 

Feinstein, Dianne - (D - CA)         Class I

331 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3841

Contact: www.feinstein.Senate.gov/public/index.cfm/e-mail-me

 

COLORADO

 

Bennet, Michael F. - (D - CO)      Class III

458 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5852

Contact: www.bennet.Senate.gov/contact/

 

Udall, Mark - (D - CO)    Class II

730 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5941

Contact: www.markudall.Senate.gov/?p=contact

 

CONNECTICUT

 

Blumenthal, Richard - (D - CT)    Class III

724 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2823

Contact: www.blumenthal.Senate.gov/contact/

 

Murphy, Christopher - (D - CT)  Class I

303 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4041

Contact: www.murphy.Senate.gov/contact

 

DELAWARE

 

Carper, Thomas R. - (D - DE)      Class I

513 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2441

Contact: carper.Senate.gov/public/index.cfm/email-senator-carper

 

Coons, Christopher A. - (D - DE) Class II

127A Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5042

Contact: www.coons.Senate.gov/contact/

 

FLORIDA

 

Nelson, Bill - (D - FL)       Class I

716 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5274

Contact: www.billnelson.Senate.gov/contact/index.cfm

 

Rubio, Marco - (R - FL)   Class III

284 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3041

Contact: www.rubio.Senate.gov/public/index.cfm/contact

 

GEORGIA

 

Chambliss, Saxby - (R - GA)         Class II

416 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3521

Contact: www.chambliss.Senate.gov/public/index.cfm?p=Email

 

Isakson, Johnny - (R - GA)           Class III

131 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3643

Contact: www.isakson.Senate.gov/public/index.cfm/email-me

 

HAWAII

 

Hirono, Mazie K. - (D - HI)           Class I

330 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6361

Contact: www.hirono.Senate.gov/contact

 

Schatz, Brian - (D - HI)   Class III

722 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3934

Contact: www.schatz.senate.gov/contact

 

IDAHO

 

Crapo, Mike - (R - ID)     Class III

239 Dirksen Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6142

Contact: www.crapo.Senate.gov/contact/email.cfm

 

Risch, James E. - (R - ID)              Class II

483 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2752

Contact: www.risch.Senate.gov/public/index.cfm?p=Email

 

ILLINOIS

 

Durbin, Richard J. - (D - IL)          Class II

711 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2152

Contact: www.durbin.Senate.gov/public/index.cfm/contact

 

Kirk, Mark - (R - IL)          Class III

524 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2854

Contact: www.kirk.Senate.gov/?p=contact

 

INDIANA

 

Coats, Daniel - (R - IN)   Class III

493 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5623

Contact: www.coats.Senate.gov/contact/

 

Donnelly, Joe - (D - IN)  Class I

720 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4814

Contact: www.donnelly.Senate.gov/contact/email-joe

 

IOWA

 

Grassley, Chuck - (R - IA)             Class III

135 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3744

Contact: www.grassley.Senate.gov/contact/contact.cfm

 

Harkin, Tom - (D - IA)     Class II

731 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3254

Contact: www.harkin.Senate.gov/contact.cfm

 

KANSAS

 

Moran, Jerry - (R - KS)    Class III

361A Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6521

Contact: moran.Senate.gov/public/index.cfm/e-mail-jerry

 

Roberts, Pat - (R - KS)     Class II

109 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4774

Contact: www.roberts.Senate.gov/public/index.cfm?p=EmailPat

 

KENTUCKY

 

McConnell, Mitch - (R - KY)         Class II

317 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2541

Contact: www.mcconnell.Senate.gov/public/index.cfm?p=contact

 

Paul, Rand - (R - KY)       Class III

124 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4343

Contact: www.paul.Senate.gov/?p=contact

 

LOUISIANA

 

Landrieu, Mary L. - (D - LA)         Class II

703 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5824

Contact: www.landrieu.Senate.gov/?p=contact

 

Vitter, David - (R - LA)    Class III

516 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4623

Contact: www.vitter.Senate.gov/contact

 

MAINE

 

Collins, Susan M. - (R - ME)         Class II

413 Dirksen Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2523

Contact: www.collins.Senate.gov/public/index.cfm/email

 

King, Angus S., Jr. - (I - ME)         Class I

359 Dirksen Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5344

Contact: www.king.Senate.gov/contact

 

MARYLAND

 

Cardin, Benjamin L. - (D - MD)   Class I

509 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4524

Contact: www.cardin.Senate.gov/contact/

 

Mikulski, Barbara A. - (D - MD)  Class III

503 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4654

Contact: www.mikulski.Senate.gov/contact/

 

MASSACHUSETTS

 

Markey, Edward J. - (D - MA)     Class II

218 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2742

Contact: www.markey.senate.gov/contact

 

Warren, Elizabeth - (D - MA)      Class I

317 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4543

Contact: www.warren.Senate.gov/?p=email_senator

 

MICHIGAN

 

Levin, Carl - (D - MI)       Class II

269 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6221

Contact: www.levin.Senate.gov/contact/

 

Stabenow, Debbie - (D - MI)       Class I

133 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4822

Contact: www.stabenow.Senate.gov/?p=contact

 

MINNESOTA

 

Franken, Al - (D - MN)    Class II

309 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5641

Contact: www.franken.Senate.gov/?p=contact

 

Klobuchar, Amy - (D - MN)          Class I

302 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3244

Contact: www.klobuchar.Senate.gov/public/contact-amy

 

MISSISSIPPI

 

Cochran, Thad - (R - MS)             Class II

113 Dirksen Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5054

Contact: www.cochran.Senate.gov/public/index.cfm/email-me

 

Wicker, Roger F. - (R - MS)          Class I

555 Dirksen Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6253

Contact: www.wicker.Senate.gov/public/index.cfm/contact

 

MISSOURI

 

Blunt, Roy - (R - MO)      Class III

260 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5721

Contact: www.blunt.Senate.gov/public/index.cfm/contact-form?p=cont...

 

McCaskill, Claire - (D - MO)         Class I

506 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6154

Contact: www.mccaskill.Senate.gov/?p=contact

 

MONTANA

 

Tester, Jon - (D - MT)     Class I

706 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2644

Contact: www.tester.Senate.gov/Contact/index.cfm

 

Walsh, John E. - (D - MT)             Class II

2 Russell Courtyard Washington DC 20510

(202) 224-2651

 

NEBRASKA

 

Fischer, Deb - (R - NE)    Class I

383 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6551

Contact: www.fischer.Senate.gov/public/index.cfm/contact

 

Johanns, Mike - (R - NE)              Class II

404 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4224

Contact: www.johanns.Senate.gov/public/?p=ContactSenatorJohanns

 

NEVADA

 

Heller, Dean - (R - NV)   Class I

324 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6244

Contact: www.heller.Senate.gov/public/index.cfm/contact-form

 

Reid, Harry - (D - NV)     Class III

522 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3542

Contact: www.reid.senate.gov/contact

 

NEW HAMPSHIRE

 

Ayotte, Kelly - (R - NH)   Class III

144 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3324

Contact: www.ayotte.Senate.gov/?p=contact

 

Shaheen, Jeanne - (D - NH)         Class II

520 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2841

Contact: www.shaheen.Senate.gov/contact/

 

NEW JERSEY

 

Booker, Cory A. - (D - NJ)             Class II

141 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3224

Contact: www.booker.senate.gov/?p=contact

 

Menendez, Robert - (D - NJ)       Class I

528 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4744

Contact: menendez.Senate.gov/contact/

 

NEW MEXICO

 

Heinrich, Martin - (D - NM)         Class I

702 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5521

Contact: www.heinrich.Senate.gov/contact

 

Udall, Tom - (D - NM)    Class II

110 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6621

Contact: www.tomudall.Senate.gov/?p=contact

 

NEW YORK

 

Gillibrand, Kirsten E. - (D - NY)   Class I

478 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4451

Contact: www.gillibrand.Senate.gov/contact/

 

Schumer, Charles E. - (D - NY)    Class III

322 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6542

Contact: www.schumer.Senate.gov/Contact/contact_chuck.cfm

 

NORTH CAROLINA

 

Burr, Richard - (R - NC)  Class III

217 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3154

Contact: www.burr.Senate.gov/public/index.cfm?FuseAction=Contact.C...

 

Hagan, Kay R. - (D - NC) Class II

521 Dirksen Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6342

Contact: www.hagan.Senate.gov/?p=contact

 

NORTH DAKOTA

 

Heitkamp, Heidi - (D - ND)          Class I

502 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2043

Contact: www.heitkamp.Senate.gov/contact.cfm

 

Hoeven, John - (R - ND) Class III

338 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2551

Contact: www.hoeven.Senate.gov/public/index.cfm/email-the-senator

 

OHIO

 

Brown, Sherrod - (D - OH)           Class I

713 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2315

Contact: www.brown.Senate.gov/contact/

 

Portman, Rob - (R - OH) Class III

448 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3353

Contact: www.portman.Senate.gov/public/index.cfm/contact?p=contact...

 

OKLAHOMA

 

Coburn, Tom - (R - OK)  Class III

172 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5754

Contact: www.coburn.Senate.gov/public/index.cfm/contactsenatorcobu...

 

Inhofe, James M. - (R - OK)         Class II

205 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4721

Contact: www.inhofe.Senate.gov/public/index.cfm?FuseAction=Contact...

 

OREGON

 

Merkley, Jeff - (D - OR)  Class II

313 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3753

Contact: www.merkley.Senate.gov/contact/

 

Wyden, Ron - (D - OR)   Class III

221 Dirksen Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5244

Contact: www.wyden.Senate.gov/contact/

 

PENNSYLVANIA

 

Casey, Robert P., Jr. - (D - PA)    Class I

393 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6324

Contact: www.casey.Senate.gov/contact/

 

Toomey, Patrick J. - (R - PA)        Class III

248 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4254

Contact: www.toomey.Senate.gov/?p=contact

 

RHODE ISLAND

 

Reed, Jack - (D - RI)        Class II

728 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4642

Contact: www.reed.Senate.gov/contact/

 

Whitehouse, Sheldon - (D - RI)  Class I

530 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2921

Contact: www.whitehouse.Senate.gov/contact/

 

SOUTH CAROLINA

 

Graham, Lindsey - (R - SC)           Class II

290 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5972

Contact: lgraham.Senate.gov/public/index.cfm?FuseAction=Contact.La...

 

Scott, Tim - (R - SC)         Class III

167 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6121

Contact: www.scott.Senate.gov/contact/email-me

 

SOUTH DAKOTA

 

Johnson, Tim - (D - SD)  Class II

136 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5842

Contact: www.johnson.Senate.gov/public/index.cfm?p=Contact

 

Thune, John - (R - SD)    Class III

511 Dirksen Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2321

Contact: www.thune.Senate.gov/public/index.cfm/contact

 

TENNESSEE

 

Alexander, Lamar - (R - TN)        Class II

455 Dirksen Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4944

Contact: www.alexander.Senate.gov/public/index.cfm?p=Email

 

Corker, Bob - (R - TN)     Class I

425 Dirksen Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3344

Contact: www.corker.Senate.gov/public/index.cfm?p=ContactMe

 

TEXAS

 

Cornyn, John - (R - TX)   Class II

517 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2934

Contact: www.cornyn.Senate.gov/public/index.cfm?p=ContactForm

 

Cruz, Ted - (R - TX)          Class I

185 Dirksen Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5922

Contact: www.cruz.senate.gov/?p=email_senator

 

UTAH

 

Hatch, Orrin G. - (R - UT)             Class I

104 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5251

Contact: www.hatch.Senate.gov/public/index.cfm/contact?p=Email-Orrin

 

Lee, Mike - (R - UT)         Class III

316 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5444

Contact: www.lee.Senate.gov/public/index.cfm/contact

 

VERMONT

 

Leahy, Patrick J. - (D - VT)            Class III

437 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4242

Contact: www.leahy.Senate.gov/contact/

 

Sanders, Bernard - (I - VT)          Class I

332 Dirksen Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5141

Contact: www.sanders.Senate.gov/contact/

 

VIRGINIA

 

Kaine, Tim - (D - VA)       Class I

388 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-4024

Contact: www.kaine.Senate.gov/contact

 

Warner, Mark R. - (D - VA)          Class II

475 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2023

Contact: www.warner.Senate.gov/public/index.cfm?p=Contact

 

WASHINGTON

 

Cantwell, Maria - (D - WA)          Class I

311 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3441

Contact: www.cantwell.Senate.gov/public/index.cfm/email-maria

 

Murray, Patty - (D - WA)              Class III

154 Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-2621

Contact: www.murray.Senate.gov/public/index.cfm/contactme

 

WEST VIGINIA

 

Manchin, Joe, III - (D - WV)         Class I

306 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3954

Contact: www.manchin.Senate.gov/public/index.cfm/contact-form

 

Rockefeller, John D., IV - (D - WV)           Class II

531 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6472

Contact: www.rockefeller.Senate.gov/public/index.cfm/email-jay

 

WISCONSIN

 

Baldwin, Tammy - (D - WI)          Class I

717 Hart Washington DC 20510

(202) 224-5653

Contact: www.baldwin.Senate.gov/contact

 

Johnson, Ron - (R - WI) Class III

328 Hart Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-5323

Contact: www.ronjohnson.Senate.gov/public/index.cfm/contact

 

WYOMING

 

Barrasso, John - (R - WY)             Class I

307 Dirksen Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-6441

Contact: www.barrasso.Senate.gov/public/index.cfm?FuseAction=Conta...

 

Enzi, Michael B. - (R - WY)           Class II

379A Russell Senate Office Building Washington DC 20510

(202) 224-3424

Contact: www.enzi.Senate.gov/public/index.cfm/contact?p=e-mail-sen...

 

REPRESENTATIVES OF THE 113TH CONGRESS

Alabama

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Byrne,Bradley

R

2236 RHOB

202-225-4931

Armed Services
Natural Resources

2

Roby, Martha

R

428 CHOB

202-225-2901

Appropriations

3

Rogers (AL), Mike

R

324 CHOB

202-225-3261

Agriculture
Armed Services
Homeland Security

4

Aderholt, Robert

R

2369 RHOB

202-225-4876

Appropriations

5

Brooks, Mo

R

1230 LHOB

202-225-4801

Armed Services
Foreign Affairs
Science, Space, and Technology

6

Bachus, Spencer

R

2246 RHOB

202-225-4921

Financial Services
Judiciary

7

Sewell, Terri A.

D

1133 LHOB

202-225-2665

Financial Services
Intelligence (Permanent)

Alaska

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

At Large

Young, Don

R

2314 RHOB

202-225-5765

Natural Resources
Transportation

American Samoa

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

At Large

Faleomavaega, Eni F. H.

D

2422 RHOB

202-225-8577

Foreign Affairs
Natural Resources

Arizona

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Kirkpatrick, Ann

D

330 CHOB

202-225-3361

Transportation
Veterans' Affairs

2

Barber, Ron

D

1029 LHOB

202-225-2542

Armed Services
Homeland Security
Small Business

3

Grijalva, Raul

D

1511 LHOB

202-225-2435

Education and the Workforce
Natural Resources

4

Gosar, Paul A.

R

504 CHOB

202-225-2315

Natural Resources
Oversight and Government

5

Salmon, Matt

R

2349 RHOB

202-225-2635

Education and the Workforce
Foreign Affairs

6

Schweikert, David

R

1205 LHOB

202-225-2190

Science, Space, and Technology
Small Business

7

Pastor, Ed

D

2465 RHOB

202-225-4065

Appropriations
Intelligence (Permanent)

8

Franks, Trent

R

2435 RHOB

202-225-4576

Armed Services
Judiciary

9

Sinema, Kyrsten

D

1237 LHOB

202-225-9888

Financial Services

Arkansas

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Crawford, Rick

R

1711 LHOB

202-225-4076

Agriculture
Transportation

2

Griffin, Tim

R

1232 LHOB

202-225-2506

Ways and Means

3

Womack, Steve

R

1119 LHOB

202-225-4301

Appropriations

4

Cotton, Tom

R

415 CHOB

202-225-3772

Financial Services
Foreign Affairs

California

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

LaMalfa, Doug

R

506 CHOB

202-225-3076

Agriculture
Natural Resources

2

Huffman, Jared

D

1630 LHOB

202-225-5161

Budget
Natural Resources

3

Garamendi, John

D

2438 RHOB

202-225-1880

Agriculture
Armed Services
Transportation

4

McClintock, Tom

R

434 CHOB

202-225-2511

Budget
Natural Resources

5

Thompson, Mike

D

231 CHOB

202-225-3311

Intelligence (Permanent)
Ways and Means

6

Matsui, Doris O.

D

2434 RHOB

202-225-7163

Energy and Commerce

7

Bera, Ami

D

1408 LHOB

202-225-5716

Foreign Affairs
Science, Space, and Technology

8

Cook, Paul

R

1222 LHOB

202-225-5861

Armed Services
Foreign Affairs
Veterans' Affairs

9

McNerney, Jerry

D

1210 LHOB

202-225-1947

Energy and Commerce

10

Denham, Jeff

R

1730 LHOB

202-225-4540

Agriculture
Transportation
Veterans' Affairs

11

Miller, George

D

2205 RHOB

202-225-2095

Education and the Workforce

12

Pelosi, Nancy

D

235 CHOB

202-225-4965

 

13

Lee, Barbara

D

2267 RHOB

202-225-2661

Appropriations
Budget

14

Speier, Jackie

D

211 CHOB

202-225-3531

Armed Services
Oversight and Government

15

Swalwell, Eric

D

501 CHOB

202-225-5065

Homeland Security
Science, Space, and Technology

16

Costa, Jim

D

1314 LHOB

202-225-3341

Agriculture
Natural Resources

17

Honda, Mike

D

1713 LHOB

202-225-2631

Appropriations

18

Eshoo, Anna G.

D

241 CHOB

202-225-8104

Energy and Commerce

19

Lofgren, Zoe

D

1401 LHOB

202-225-3072

House Administration
Joint Library
Judiciary
Science, Space, and Technology

20

Farr, Sam

D

1126 LHOB

202-225-2861

Appropriations

21

Valadao, David

R

1004 LHOB

202-225-4695

Appropriations

22

Nunes, Devin

R

1013 LHOB

202-225-2523

Intelligence (Permanent)
Ways and Means

23

McCarthy, Kevin

R

2421 RHOB

202-225-2915

Financial Services

24

Capps, Lois

D

2231 RHOB

202-225-3601

Energy and Commerce

25

McKeon, Buck

R

2310 RHOB

202-225-1956

Armed Services
Education and the Workforce

26

Brownley, Julia

D

1019 LHOB

202-225-5811

Science, Space, and Technology
Veterans' Affairs

27

Chu, Judy

D

1520 LHOB

202-225-5464

Judiciary
Small Business

28

Schiff, Adam

D

2411 RHOB

202-225-4176

Appropriations
Intelligence (Permanent)

29

Cárdenas, Tony

D

1508 LHOB

202-225-6131

Budget
Natural Resources
Oversight and Government

30

Sherman, Brad

D

2242 RHOB

202-225-5911

Financial Services
Foreign Affairs

31

Miller, Gary

R

2467 RHOB

202-225-3201

Financial Services
Transportation

32

Napolitano, Grace

D

1610 LHOB

202-225-5256

Natural Resources
Transportation

33

Waxman, Henry

D

2204 RHOB

202-225-3976

Energy and Commerce

34

Becerra, Xavier

D

1226 LHOB

202-225-6235

Ways and Means

35

Negrete McLeod, Gloria

D

1641 LHOB

202-225-6161

Agriculture
Veterans' Affairs

36

Ruiz, Raul

D

1319 LHOB

202-225-5330

Natural Resources
Veterans' Affairs

37

Bass, Karen

D

408 CHOB

202-225-7084

Foreign Affairs
Judiciary

38

Sanchez, Linda

D

2423 RHOB

202-225-6676

Ethics
Ways and Means

39

Royce, Ed

R

2185 RHOB

202-225-4111

Financial Services
Foreign Affairs

40

Roybal-Allard, Lucille

D

2330 RHOB

202-225-1766

Appropriations

41

Takano, Mark

D

1507 LHOB

202-225-2305

Science, Space, and Technology
Veterans' Affairs

42

Calvert, Ken

R

2269 RHOB

202-225-1986

Appropriations
Budget

43

Waters, Maxine

D

2221 RHOB

202-225-2201

Financial Services

44

Hahn, Janice

D

404 CHOB

202-225-8220

Small Business
Transportation

45

Campbell, John

R

2331 RHOB

202-225-5611

Budget
Financial Services

46

Sanchez, Loretta

D

1114 LHOB

202-225-2965

Armed Services
Homeland Security

47

Lowenthal, Alan

D

515 CHOB

202-225-7924

Foreign Affairs
Natural Resources

48

Rohrabacher, Dana

R

2300 RHOB

202-225-2415

Foreign Affairs
Science, Space, and Technology

49

Issa, Darrell

R

2347 RHOB

202-225-3906

Judiciary
Oversight and Government

50

Hunter, Duncan D.

R

223 CHOB

202-225-5672

Armed Services
Education and the Workforce
Transportation

51

Vargas, Juan

D

1605 LHOB

202-225-8045

Agriculture
Foreign Affairs
House Administration

52

Peters, Scott

D

2410 RHOB

202-225-0508

Armed Services
Science, Space, and Technology

53

Davis, Susan

D

1526 LHOB

202-225-2040

Armed Services
Education and the Workforce

Colorado

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

DeGette, Diana

D

2368 RHOB

202-225-4431

Energy and Commerce

2

Polis, Jared

D

1433 LHOB

202-225-2161

Education and the Workforce
Rules

3

Tipton, Scott

R

218 CHOB

202-225-4761

Agriculture
Natural Resources
Small Business

4

Gardner, Cory

R

213 CHOB

202-225-4676

Energy and Commerce

5

Lamborn, Doug

R

2402 RHOB

202-225-4422

Armed Services
Natural Resources
Veterans' Affairs

6

Coffman, Mike

R

2443 RHOB

202-225-7882

Armed Services
Small Business
Veterans' Affairs

7

Perlmutter, Ed

D

1410 LHOB

202-225-2645

Financial Services

Connecticut

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Larson, John B.

D

1501 LHOB

202-225-2265

Ways and Means

2

Courtney, Joe

D

2348 RHOB

202-225-2076

Agriculture
Armed Services
Education and the Workforce

3

DeLauro, Rosa L.

D

2413 RHOB

202-225-3661

Appropriations

4

Himes, Jim

D

119 CHOB

202-225-5541

Financial Services
Intelligence (Permanent)

5

Esty, Elizabeth

D

509 CHOB

202-225-4476

Science, Space, and Technology
Transportation

Delaware

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

At Large

Carney, John

D

1406 LHOB

202-225-4165

Financial Services

District of Columbia

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

At Large

Norton, Eleanor Holmes

D

2136 RHOB

202-225-8050

Oversight and Government
Transportation

Florida

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Miller, Jeff

R

336 CHOB

202-225-4136

Armed Services
Intelligence (Permanent)
Veterans' Affairs

2

Southerland, Steve

R

1229 LHOB

202-225-5235

Natural Resources
Transportation

3

Yoho, Ted

R

511 CHOB

202-225-5744

Agriculture
Foreign Affairs

4

Crenshaw, Ander

R

440 CHOB

202-225-2501

Appropriations

5

Brown, Corrine

D

2111 RHOB

202-225-0123

Transportation
Veterans' Affairs

6

DeSantis, Ron

R

427 CHOB

202-225-2706

Foreign Affairs
Judiciary
Oversight and Government

7

Mica, John

R

2187 RHOB

202-225-4035

Oversight and Government
Transportation

8

Posey, Bill

R

120 CHOB

202-225-3671

Financial Services
Science, Space, and Technology

9

Grayson, Alan

D

430 CHOB

202-225-9889

Foreign Affairs
Science, Space, and Technology

10

Webster, Daniel

R

1039 LHOB

202-225-2176

Rules
Transportation

11

Nugent, Richard

R

1727 LHOB

202-225-1002

Armed Services
House Administration
Rules

12

Bilirakis, Gus M.

R

2313 RHOB

202-225-5755

Energy and Commerce
Veterans' Affairs

13

Young, C.W. Bill -- Vacancy

R

2407 RHOB

202-225-5961

 

14

Castor, Kathy

D

205 CHOB

202-225-3376

Budget
Energy and Commerce

15

Ross, Dennis

R

229 CHOB

202-225-1252

Financial Services

16

Buchanan, Vern

R

2104 RHOB

202-225-5015

Ways and Means

17

Rooney, Tom

R

221 CHOB

202-225-5792

Appropriations
Intelligence (Permanent)

18

Murphy, Patrick

D

1517 LHOB

202-225-3026

Financial Services
Small Business

19

Radel, Trey -- Vacancy

R

1123 LHOB

202-225-2536

 

20

Hastings, Alcee L.

D

2353 RHOB

202-225-1313

Rules

21

Deutch, Ted

D

1024 LHOB

202-225-3001

Ethics
Foreign Affairs
Judiciary

22

Frankel, Lois

D

1037 LHOB

202-225-9890

Foreign Affairs
Transportation

23

Wasserman Schultz, Debbie

D

118 CHOB

202-225-7931

Appropriations

24

Wilson, Frederica

D

208 CHOB

202-225-4506

Education and the Workforce
Science, Space, and Technology

25

Diaz-Balart, Mario

R

436 CHOB

202-225-4211

Appropriations

26

Garcia, Joe

D

1440 LHOB

202-225-2778

Judiciary
Natural Resources

27

Ros-Lehtinen, Ileana

R

2206 RHOB

202-225-3931

Foreign Affairs
Rules

Georgia

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Kingston, Jack

R

2372 RHOB

202-225-5831

Appropriations

2

Bishop Jr., Sanford D.

D

2429 RHOB

202-225-3631

Appropriations

3

Westmoreland, Lynn A.

R

2433 RHOB

202-225-5901

Financial Services
Intelligence (Permanent)

4

Johnson, Henry C. "Hank" Jr.

D

2240 RHOB

202-225-1605

Armed Services
Judiciary

5

Lewis, John

D

343 CHOB

202-225-3801

Ways and Means

6

Price, Tom

R

100 CHOB

202-225-4501

Budget
Education and the Workforce
Ways and Means

7

Woodall, Robert

R

1725 LHOB

202-225-4272

Budget
Oversight and Government
Rules

8

Scott, Austin

R

516 CHOB

202-225-6531

Agriculture
Armed Services

9

Collins, Doug

R

513 CHOB

202-225-9893

Foreign Affairs
Judiciary
Oversight and Government

10

Broun, Paul C.

R

2437 RHOB

202-225-4101

Homeland Security
Natural Resources
Science, Space, and Technology

11

Gingrey, Phil

R

442 CHOB

202-225-2931

Energy and Commerce
House Administration

12

Barrow, John

D

2202 RHOB

202-225-2823

Energy and Commerce

13

Scott, David

D

225 CHOB

202-225-2939

Agriculture
Financial Services

14

Graves, Tom

R

432 CHOB

202-225-5211

Appropriations

Guam

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

At Large

Bordallo, Madeleine

D

2441 RHOB

202-225-1188

Armed Services
Natural Resources

Hawaii

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Hanabusa, Colleen

D

238 CHOB

202-225-2726

Armed Services
Natural Resources

2

Gabbard, Tulsi

D

502 CHOB

202-225-4906

Foreign Affairs
Homeland Security

Idaho

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Labrador, Raul R.

R

1523 LHOB

202-225-6611

Judiciary
Natural Resources

2

Simpson, Mike

R

2312 RHOB

202-225-5531

Appropriations

Illinois

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Rush, Bobby L.

D

2268 RHOB

202-225-4372

Energy and Commerce

2

Kelly, Robin

D

2419 RHOB

202-225-0773

Oversight and Government
Science, Space, and Technology

3

Lipinski, Daniel

D

1717 LHOB

202-225-5701

Science, Space, and Technology
Transportation

4

Gutierrez, Luis

D

2408 RHOB

202-225-8203

Intelligence (Permanent)
Judiciary

5

Quigley, Mike

D

1124 LHOB

202-225-4061

Appropriations

6

Roskam, Peter J.

R

227 CHOB

202-225-4561

Ways and Means

7

Davis, Danny K.

D

2159 RHOB

202-225-5006

Oversight and Government
Ways and Means

8

Duckworth, Tammy

D

104 CHOB

202-225-3711

Armed Services
Oversight and Government

9

Schakowsky, Jan

D

2367 RHOB

202-225-2111

Energy and Commerce
Intelligence (Permanent)

10

Schneider, Brad

D

317 CHOB

202-225-4835

Foreign Affairs
Small Business

11

Foster, Bill

D

1224 LHOB

202-225-3515

Financial Services

12

Enyart, William

D

1722 LHOB

202-225-5661

Agriculture
Armed Services

13

Davis, Rodney

R

1740 LHOB

202-225-2371

Agriculture
Transportation

14

Hultgren, Randy

R

332 CHOB

202-225-2976

Financial Services
Science, Space, and Technology

15

Shimkus, John

R

2452 RHOB

202-225-5271

Energy and Commerce

16

Kinzinger, Adam

R

1221 LHOB

202-225-3635

Energy and Commerce
Foreign Affairs

17

Bustos, Cheri

D

1009 LHOB

202-225-5905

Agriculture
Transportation

18

Schock, Aaron

R

328 CHOB

202-225-6201

House Administration
Ways and Means

Indiana

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Visclosky, Peter

D

2256 RHOB

202-225-2461

Appropriations

2

Walorski, Jackie

R

419 CHOB

202-225-3915

Armed Services
Budget
Veterans' Affairs

3

Stutzman, Marlin

R

1728 LHOB

202-225-4436

Financial Services

4

Rokita, Todd

R

236 CHOB

202-225-5037

Budget
Education and the Workforce
House Administration

5

Brooks, Susan W.

R

1505 LHOB

202-225-2276

Education and the Workforce
Ethics
Homeland Security

6

Messer, Luke

R

508 CHOB

202-225-3021

Budget
Education and the Workforce
Foreign Affairs

7

Carson, André

D

2453 RHOB

202-225-4011

Armed Services
Transportation

8

Bucshon, Larry

R

1005 LHOB

202-225-4636

Education and the Workforce
Science, Space, and Technology
Transportation

9

Young, Todd

R

1007 LHOB

202-225-5315

Ways and Means

Iowa

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Braley, Bruce L.

D

2263 RHOB

202-225-2911

Energy and Commerce

2

Loebsack, David

D

1527 LHOB

202-225-6576

Armed Services
Education and the Workforce

3

Latham, Tom

R

2217 RHOB

202-225-5476

Appropriations

4

King, Steve

R

2210 RHOB

202-225-4426

Agriculture
Judiciary
Small Business

Kansas

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Huelskamp, Tim

R

129 CHOB

202-225-2715

Small Business
Veterans' Affairs

2

Jenkins, Lynn

R

1027 LHOB

202-225-6601

Ways and Means

3

Yoder, Kevin

R

215 CHOB

202-225-2865

Appropriations

4

Pompeo, Mike

R

107 CHOB

202-225-6216

Energy and Commerce
Intelligence (Permanent)

Kentucky

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Whitfield, Ed

R

2184 RHOB

202-225-3115

Energy and Commerce

2

Guthrie, S. Brett

R

308 CHOB

202-225-3501

Education and the Workforce
Energy and Commerce

3

Yarmuth, John A.

D

403 CHOB

202-225-5401

Budget
Energy and Commerce

4

Massie, Thomas

R

314 CHOB

202-225-3465

Oversight and Government
Science, Space, and Technology
Transportation

5

Rogers, Harold

R

2406 RHOB

202-225-4601

Appropriations

6

Barr, Andy

R

1432 LHOB

202-225-4706

Financial Services

Louisiana

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Scalise, Steve

R

2338 RHOB

202-225-3015

Energy and Commerce

2

Richmond, Cedric

D

240 CHOB

202-225-6636

Homeland Security
Judiciary

3

Boustany Jr., Charles W.

R

1431 LHOB

202-225-2031

Ways and Means

4

Fleming, John

R

416 CHOB

202-225-2777

Armed Services
Natural Resources

5

McAllister, Vance

R

316 CHOB

202-225-8490

Agriculture
Natural Resources

6

Cassidy, William

R

1131 LHOB

202-225-3901

Energy and Commerce

Maine

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Pingree, Chellie

D

1318 LHOB

202-225-6116

Appropriations

2

Michaud, Michael

D

1724 LHOB

202-225-6306

Transportation
Veterans' Affairs

Maryland

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Harris, Andy

R

1533 LHOB

202-225-5311

Appropriations

2

Ruppersberger, Dutch

D

2416 RHOB

202-225-3061

Intelligence (Permanent)

3

Sarbanes, John P.

D

2444 RHOB

202-225-4016

Energy and Commerce

4

Edwards, Donna F.

D

2445 RHOB

202-225-8699

Science, Space, and Technology
Transportation

5

Hoyer, Steny H.

D

1705 LHOB

202-225-4131

 

6

Delaney, John

D

1632 LHOB

202-225-2721

Financial Services

7

Cummings, Elijah

D

2235 RHOB

202-225-4741

Oversight and Government
Transportation

8

Van Hollen, Chris

D

1707 LHOB

202-225-5341

Budget

Massachusetts

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Neal, Richard E.

D

2208 RHOB

202-225-5601

Ways and Means

2

McGovern, James

D

438 CHOB

202-225-6101

Agriculture
Rules

3

Tsongas, Niki

D

1607 LHOB

202-225-3411

Armed Services
Natural Resources

4

Kennedy III, Joseph P.

D

1218 LHOB

202-225-5931

Foreign Affairs
Science, Space, and Technology

5

Clark, Katherine

D

2108 RHOB

202-225-2836

Natural Resources

6

Tierney, John

D

2238 RHOB

202-225-8020

Education and the Workforce
Oversight and Government

7

Capuano, Michael E.

D

1414 LHOB

202-225-5111

Ethics
Financial Services
Transportation

8

Lynch, Stephen F.

D

2133 RHOB

202-225-8273

Financial Services
Oversight and Government

9

Keating, William

D

315 CHOB

202-225-3111

Foreign Affairs
Homeland Security

Michigan

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Benishek, Dan

R

514 CHOB

202-225-4735

Agriculture
Natural Resources
Veterans' Affairs

2

Huizenga, Bill

R

1217 LHOB

202-225-4401

Financial Services

3

Amash, Justin

R

114 CHOB

202-225-3831

Oversight and Government

4

Camp, Dave

R

341 CHOB

202-225-3561

Joint Taxation
Ways and Means

5

Kildee, Daniel

D

327 CHOB

202-225-3611

Financial Services

6

Upton, Fred

R

2183 RHOB

202-225-3761

Energy and Commerce

7

Walberg, Tim

R

2436 RHOB

202-225-6276

Education and the Workforce
Oversight and Government

8

Rogers (MI), Mike

R

2112 RHOB

202-225-4872

Energy and Commerce
Intelligence (Permanent)

9

Levin, Sander

D

1236 LHOB

202-225-4961

Joint Taxation
Ways and Means

10

Miller, Candice

R

320 CHOB

202-225-2106

Homeland Security
House Administration
Joint Library
Transportation

11

Bentivolio, Kerry

R

226 CHOB

202-225-8171

Oversight and Government
Small Business

12

Dingell, John

D

2328 RHOB

202-225-4071

Energy and Commerce

13

Conyers Jr., John

D

2426 RHOB

202-225-5126

Judiciary

14

Peters, Gary

D

1609 LHOB

202-225-5802

Financial Services

Minnesota

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Walz, Timothy J.

D

1034 LHOB

202-225-2472

Agriculture
Transportation
Veterans' Affairs

2

Kline, John

R

2439 RHOB

202-225-2271

Armed Services
Education and the Workforce

3

Paulsen, Erik

R

127 CHOB

202-225-2871

Ways and Means

4

McCollum, Betty

D

1714 LHOB

202-225-6631

Appropriations

5

Ellison, Keith

D

2244 RHOB

202-225-4755

Financial Services

6

Bachmann, Michele

R

2417 RHOB

202-225-2331

Financial Services
Intelligence (Permanent)

7

Peterson, Collin C.

D

2109 RHOB

202-225-2165

Agriculture

8

Nolan, Rick

D

2447 RHOB

202-225-6211

Agriculture
Transportation

Mississippi

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Nunnelee, Alan

R

1427 LHOB

202-225-4306

Appropriations
Budget

2

Thompson, Bennie G.

D

2466 RHOB

202-225-5876

Homeland Security

3

Harper, Gregg

R

307 CHOB

202-225-5031

Energy and Commerce
House Administration
Joint Library

4

Palazzo, Steven

R

331 CHOB

202-225-5772

Armed Services
Homeland Security
Science, Space, and Technology

Missouri

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Clay Jr., William "Lacy"

D

2418 RHOB

202-225-2406

Financial Services
Oversight and Government

2

Wagner, Ann

R

435 CHOB

202-225-1621

Financial Services

3

Luetkemeyer, Blaine

R

2440 RHOB

202-225-2956

Financial Services
Small Business

4

Hartzler, Vicky

R

1023 LHOB

202-225-2876

Agriculture
Armed Services
Budget

5

Cleaver, Emanuel

D

2335 RHOB

202-225-4535

Financial Services

6

Graves, Sam

R

1415 LHOB

202-225-7041

Small Business
Transportation

7

Long, Billy

R

1541 LHOB

202-225-6536

Energy and Commerce

8

Smith, Jason

R

2230 RHOB

202-225-4404

Judiciary
Natural Resources

Montana

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

At Large

Daines, Steve

R

206 CHOB

202-225-3211

Homeland Security
Natural Resources
Transportation

Nebraska

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Fortenberry, Jeff

R

1514 LHOB

202-225-4806

Appropriations

2

Terry, Lee

R

2266 RHOB

202-225-4155

Energy and Commerce

3

Smith, Adrian

R

2241 RHOB

202-225-6435

Ways and Means

Nevada

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Titus, Dina

D

401 CHOB

202-225-5965

Transportation
Veterans' Affairs

2

Amodei, Mark

R

222 CHOB

202-225-6155

Appropriations

3

Heck, Joe

R

132 CHOB

202-225-3252

Armed Services
Education and the Workforce
Intelligence (Permanent)

4

Horsford, Steven

D

1330 LHOB

202-225-9894

Homeland Security
Natural Resources
Oversight and Government

New Hampshire

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Shea-Porter, Carol

D

1530 LHOB

202-225-5456

Armed Services
Natural Resources

2

Kuster, Ann

D

137 CHOB

202-225-5206

Agriculture
Small Business
Veterans' Affairs

New Jersey

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Andrews, Robert E.

D

2265 RHOB

202-225-6501

 

2

LoBiondo, Frank

R

2427 RHOB

202-225-6572

Armed Services
Intelligence (Permanent)
Transportation

3

Runyan, Jon

R

1239 LHOB

202-225-4765

Armed Services
Natural Resources
Veterans' Affairs

4

Smith, Chris

R

2373 RHOB

202-225-3765

Foreign Affairs

5

Garrett, Scott

R

2232 RHOB

202-225-4465

Budget
Financial Services

6

Pallone Jr., Frank

D

237 CHOB

202-225-4671

Energy and Commerce
Natural Resources

7

Lance, Leonard

R

133 CHOB

202-225-5361

Energy and Commerce

8

Sires, Albio

D

2342 RHOB

202-225-7919

Foreign Affairs
Transportation

9

Pascrell Jr., Bill

D

2370 RHOB

202-225-5751

Budget
Ways and Means

10

Payne Jr., Donald

D

103 CHOB

202-225-3436

Homeland Security
Small Business

11

Frelinghuysen, Rodney

R

2306 RHOB

202-225-5034

Appropriations

12

Holt, Rush

D

1214 LHOB

202-225-5801

Education and the Workforce
Natural Resources

New Mexico

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Lujan Grisham, Michelle

D

214 CHOB

202-225-6316

Agriculture
Budget
Oversight and Government

2

Pearce, Steve

R

2432 RHOB

202-225-2365

Financial Services

3

Lujan, Ben R.

D

2446 RHOB

202-225-6190

Energy and Commerce

New York

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Bishop, Timothy

D

306 CHOB

202-225-3826

Education and the Workforce
Transportation

2

King, Pete

R

339 CHOB

202-225-7896

Financial Services
Homeland Security
Intelligence (Permanent)

3

Israel, Steve

D

2457 RHOB

202-225-3335

 

4

McCarthy, Carolyn

D

2346 RHOB

202-225-5516

Education and the Workforce
Financial Services

5

Meeks, Gregory W.

D

2234 RHOB

202-225-3461

Financial Services
Foreign Affairs

6

Meng, Grace

D

1317 LHOB

202-225-2601

Foreign Affairs
Small Business

7

Velázquez, Nydia M.

D

2302 RHOB

202-225-2361

Financial Services
Small Business

8

Jeffries, Hakeem

D

1339 LHOB

202-225-5936

Budget
Judiciary

9

Clarke, Yvette D.

D

2351 RHOB

202-225-6231

Ethics
Homeland Security
Small Business

10

Nadler, Jerrold

D

2110 RHOB

202-225-5635

Judiciary
Transportation

11

Grimm, Michael

R

512 CHOB

202-225-3371

Financial Services

12

Maloney, Carolyn

D

2308 RHOB

202-225-7944

Financial Services
Oversight and Government

13

Rangel, Charles B.

D

2354 RHOB

202-225-4365

Joint Taxation
Ways and Means

14

Crowley, Joseph

D

1436 LHOB

202-225-3965

Ways and Means

15

Serrano, José E.

D

2227 RHOB

202-225-4361

Appropriations

16

Engel, Eliot

D

2161 RHOB

202-225-2464

Energy and Commerce
Foreign Affairs

17

Lowey, Nita

D

2365 RHOB

202-225-6506

Appropriations

18

Maloney, Sean Patrick

D

1529 LHOB

202-225-5441

Agriculture
Transportation

19

Gibson, Chris

R

1708 LHOB

202-225-5614

Agriculture
Armed Services

20

Tonko, Paul D.

D

2463 RHOB

202-225-5076

Energy and Commerce

21

Owens, Bill

D

405 CHOB

202-225-4611

Appropriations

22

Hanna, Richard

R

319 CHOB

202-225-3665

Small Business
Transportation

23

Reed, Tom

R

1504 LHOB

202-225-3161

Ways and Means

24

Maffei, Daniel

D

422 CHOB

202-225-3701

Armed Services
Science, Space, and Technology

25

Slaughter, Louise

D

2469 RHOB

202-225-3615

Rules

26

Higgins, Brian

D

2459 RHOB

202-225-3306

Foreign Affairs
Homeland Security

27

Collins, Chris

R

1117 LHOB

202-225-5265

Agriculture
Science, Space, and Technology
Small Business

North Carolina

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Butterfield, G.K.

D

2305 RHOB

202-225-3101

Energy and Commerce

2

Ellmers, Renee

R

426 CHOB

202-225-4531

Energy and Commerce

3

Jones, Walter B.

R

2333 RHOB

202-225-3415

Armed Services

4

Price, David

D

2162 RHOB

202-225-1784

Appropriations

5

Foxx, Virginia

R

2350 RHOB

202-225-2071

Education and the Workforce
Rules

6

Coble, Howard

R

2188 RHOB

202-225-3065

Judiciary
Transportation

7

McIntyre, Mike

D

2428 RHOB

202-225-2731

Agriculture
Armed Services

8

Hudson, Richard

R

429 CHOB

202-225-3715

Agriculture
Education and the Workforce
Homeland Security

9

Pittenger, Robert

R

224 CHOB

202-225-1976

Financial Services

10

McHenry, Patrick T.

R

2334 RHOB

202-225-2576

Financial Services
Oversight and Government

11

Meadows, Mark

R

1516 LHOB

202-225-6401

Foreign Affairs
Oversight and Government
Transportation

12

Watt, Mel -- Vacancy

D

2304 RHOB

202-225-1510

 

13

Holding, George

R

507 CHOB

202-225-3032

Foreign Affairs
Judiciary

North Dakota

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

At Large

Cramer, Kevin

R

1032 LHOB

202-225-2611

Natural Resources
Science, Space, and Technology

Northern Mariana Islands

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

At Large

Sablan, Gregorio

D

423 CHOB

202-225-2646

Education and the Workforce
Natural Resources

Ohio

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Chabot, Steve

R

2371 RHOB

202-225-2216

Foreign Affairs
Judiciary
Small Business

2

Wenstrup, Brad

R

1223 LHOB

202-225-3164

Armed Services
Veterans' Affairs

3

Beatty, Joyce

D

417 CHOB

202-225-4324

Financial Services

4

Jordan, Jim

R

1524 LHOB

202-225-2676

Judiciary
Oversight and Government

5

Latta, Robert E.

R

2448 RHOB

202-225-6405

Energy and Commerce

6

Johnson, Bill

R

1710 LHOB

202-225-5705

Energy and Commerce

7

Gibbs, Bob

R

329 CHOB

202-225-6265

Agriculture
Transportation

8

Boehner, John A.

R

1011 LHOB

202-225-6205

 

9

Kaptur, Marcy

D

2186 RHOB

202-225-4146

Appropriations

10

Turner, Michael

R

2239 RHOB

202-225-6465

Armed Services
Oversight and Government

11

Fudge, Marcia L.

D

2344 RHOB

202-225-7032

Agriculture
Education and the Workforce

12

Tiberi, Pat

R

106 CHOB

202-225-5355

Ways and Means

13

Ryan, Tim

D

1421 LHOB

202-225-5261

Appropriations
Budget

14

Joyce, David

R

1535 LHOB

202-225-5731

Appropriations

15

Stivers, Steve

R

1022 LHOB

202-225-2015

Financial Services

16

Renacci, Jim

R

130 CHOB

202-225-3876

Ways and Means

Oklahoma

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Bridenstine, Jim

R

216 CHOB

202-225-2211

Armed Services
Science, Space, and Technology

2

Mullin, Markwayne

R

1113 LHOB

202-225-2701

Natural Resources
Transportation

3

Lucas, Frank

R

2311 RHOB

202-225-5565

Agriculture
Financial Services
Science, Space, and Technology

4

Cole, Tom

R

2458 RHOB

202-225-6165

Appropriations
Budget
Joint Library
Rules

5

Lankford, James

R

228 CHOB

202-225-2132

Budget
Oversight and Government

Oregon

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Bonamici, Suzanne

D

439 CHOB

202-225-0855

Education and the Workforce
Science, Space, and Technology

2

Walden, Greg

R

2182 RHOB

202-225-6730

Energy and Commerce

3

Blumenauer, Earl

D

1111 LHOB

202-225-4811

Budget
Ways and Means

4

DeFazio, Peter

D

2134 RHOB

202-225-6416

Natural Resources
Transportation

5

Schrader, Kurt

D

108 CHOB

202-225-5711

Agriculture
Budget
Small Business

Pennsylvania

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Brady, Robert

D

102 CHOB

202-225-4731

Armed Services
House Administration
Joint Library

2

Fattah, Chaka

D

2301 RHOB

202-225-4001

Appropriations

3

Kelly, Mike

R

1519 LHOB

202-225-5406

Ways and Means

4

Perry, Scott

R

126 CHOB

202-225-5836

Foreign Affairs
Homeland Security
Transportation

5

Thompson, Glenn W.

R

124 CHOB

202-225-5121

Agriculture
Education and the Workforce
Natural Resources

6

Gerlach, Jim

R

2442 RHOB

202-225-4315

Ways and Means

7

Meehan, Pat

R

204 CHOB

202-225-2011

Ethics
Homeland Security
Oversight and Government
Transportation

8

Fitzpatrick, Michael G.

R

2400 RHOB

202-225-4276

Financial Services

9

Shuster, Bill

R

2209 RHOB

202-225-2431

Armed Services
Transportation

10

Marino, Tom

R

410 CHOB

202-225-3731

Foreign Affairs
Homeland Security
Judiciary

11

Barletta, Lou

R

115 CHOB

202-225-6511

Education and the Workforce
Homeland Security
Transportation

12

Rothfus, Keith

R

503 CHOB

202-225-2065

Financial Services

13

Schwartz, Allyson Y.

D

1227 LHOB

202-225-6111

Budget
Ways and Means

14

Doyle, Mike

D

239 CHOB

202-225-2135

Energy and Commerce

15

Dent, Charles W.

R

2455 RHOB

202-225-6411

Appropriations
Ethics

16

Pitts, Joseph R.

R

420 CHOB

202-225-2411

Energy and Commerce

17

Cartwright, Matthew

D

1419 LHOB

202-225-5546

Natural Resources
Oversight and Government

18

Murphy, Tim

R

2332 RHOB

202-225-2301

Energy and Commerce

Puerto Rico

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

At Large

Pierluisi, Pedro

D

1213 LHOB

202-225-2615

Ethics
Judiciary
Natural Resources

Rhode Island

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Cicilline, David

D

128 CHOB

202-225-4911

Foreign Affairs
Judiciary

2

Langevin, Jim

D

109 CHOB

202-225-2735

Armed Services
Intelligence (Permanent)

South Carolina

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Sanford, Mark

R

322 CHOB

202-225-3176

Homeland Security
Transportation

2

Wilson, Joe

R

2229 RHOB

202-225-2452

Armed Services
Education and the Workforce
Foreign Affairs

3

Duncan, Jeff

R

116 CHOB

202-225-5301

Foreign Affairs
Homeland Security
Natural Resources

4

Gowdy, Trey

R

1404 LHOB

202-225-6030

Education and the Workforce
Ethics
Judiciary
Oversight and Government

5

Mulvaney, Mick

R

1207 LHOB

202-225-5501

Financial Services
Small Business

6

Clyburn, James E.

D

242 CHOB

202-225-3315

 

7

Rice, Tom

R

325 CHOB

202-225-9895

Budget
Small Business
Transportation

South Dakota

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

At Large

Noem, Kristi

R

1323 LHOB

202-225-2801

Agriculture
Armed Services

Tennessee

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Roe, Phil

R

407 CHOB

202-225-6356

Education and the Workforce
Veterans' Affairs

2

Duncan Jr., John J.

R

2207 RHOB

202-225-5435

Oversight and Government
Transportation

3

Fleischmann, Chuck

R

230 CHOB

202-225-3271

Appropriations

4

DesJarlais, Scott

R

413 CHOB

202-225-6831

Agriculture
Education and the Workforce
Oversight and Government

5

Cooper, Jim

D

1536 LHOB

202-225-4311

Armed Services
Oversight and Government

6

Black, Diane

R

1531 LHOB

202-225-4231

Budget
Ways and Means

7

Blackburn, Marsha

R

217 CHOB

202-225-2811

Budget
Energy and Commerce

8

Fincher, Stephen

R

1118 LHOB

202-225-4714

Agriculture
Financial Services

9

Cohen, Steve

D

2404 RHOB

202-225-3265

Judiciary
Transportation

Texas

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Gohmert, Louie

R

2243 RHOB

202-225-3035

Judiciary
Natural Resources

2

Poe, Ted

R

2412 RHOB

202-225-6565

Foreign Affairs
Judiciary

3

Johnson, Sam

R

1211 LHOB

202-225-4201

Joint Taxation
Ways and Means

4

Hall, Ralph M.

R

2405 RHOB

202-225-6673

Energy and Commerce
Science, Space, and Technology

5

Hensarling, Jeb

R

2228 RHOB

202-225-3484

Financial Services

6

Barton, Joe

R

2107 RHOB

202-225-2002

Energy and Commerce

7

Culberson, John

R

2352 RHOB

202-225-2571

Appropriations

8

Brady, Kevin

R

301 CHOB

202-225-4901

Joint Taxation
Ways and Means

9

Green, Al

D

2201 RHOB

202-225-7508

Financial Services

10

McCaul, Michael T.

R

131 CHOB

202-225-2401

Foreign Affairs
Homeland Security
Science, Space, and Technology

11

Conaway, K. Michael

R

2430 RHOB

202-225-3605

Agriculture
Armed Services
Ethics
Intelligence (Permanent)

12

Granger, Kay

R

1026 LHOB

202-225-5071

Appropriations

13

Thornberry, Mac

R

2329 RHOB

202-225-3706

Armed Services
Intelligence (Permanent)

14

Weber, Randy

R

510 CHOB

202-225-2831

Foreign Affairs
Science, Space, and Technology

15

Hinojosa, Rubén

D

2262 RHOB

202-225-2531

Education and the Workforce
Financial Services

16

O'Rourke, Beto

D

1721 LHOB

202-225-4831

Homeland Security
Veterans' Affairs

17

Flores, Bill

R

1030 LHOB

202-225-6105

Budget
Natural Resources
Veterans' Affairs

18

Jackson Lee, Sheila

D

2160 RHOB

202-225-3816

Homeland Security
Judiciary

19

Neugebauer, Randy

R

1424 LHOB

202-225-4005

Agriculture
Financial Services
Science, Space, and Technology

20

Castro, Joaquin

D

212 CHOB

202-225-3236

Armed Services
Foreign Affairs

21

Smith, Lamar

R

2409 RHOB

202-225-4236

Homeland Security
Judiciary
Science, Space, and Technology

22

Olson, Pete

R

312 CHOB

202-225-5951

Energy and Commerce

23

Gallego, Pete

D

431 CHOB

202-225-4511

Agriculture
Armed Services

24

Marchant, Kenny

R

1110 LHOB

202-225-6605

Education and the Workforce
Ways and Means

25

Williams, Roger

R

1122 LHOB

202-225-9896

Budget
Transportation

26

Burgess, Michael

R

2336 RHOB

202-225-7772

Energy and Commerce
Rules

27

Farenthold, Blake

R

117 CHOB

202-225-7742

Judiciary
Oversight and Government
Transportation

28

Cuellar, Henry

D

2431 RHOB

202-225-1640

Appropriations

29

Green, Gene

D

2470 RHOB

202-225-1688

Energy and Commerce

30

Johnson, Eddie Bernice

D

2468 RHOB

202-225-8885

Science, Space, and Technology
Transportation

31

Carter, John

R

409 CHOB

202-225-3864

Appropriations

32

Sessions, Pete

R

2233 RHOB

202-225-2231

Rules

33

Veasey, Marc

D

414 CHOB

202-225-9897

Armed Services
Science, Space, and Technology

34

Vela, Filemon

D

437 CHOB

202-225-9901

Agriculture
Homeland Security

35

Doggett, Lloyd

D

201 CHOB

202-225-4865

Ways and Means

36

Stockman, Steve

R

326 CHOB

202-225-1555

Foreign Affairs
Science, Space, and Technology

Utah

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Bishop, Rob

R

123 CHOB

202-225-0453

Armed Services
Natural Resources
Rules

2

Stewart, Chris

R

323 CHOB

202-225-9730

Appropriations

3

Chaffetz, Jason

R

2464 RHOB

202-225-7751

Homeland Security
Judiciary
Oversight and Government

4

Matheson, Jim

D

2211 RHOB

202-225-3011

Energy and Commerce

Vermont

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

At Large

Welch, Peter

D

2303 RHOB

202-225-4115

Energy and Commerce
Oversight and Government

Virgin Islands

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

At Large

Christensen, Donna M.,

D

1510 LHOB

202-225-1790

Energy and Commerce

Virginia

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Wittman, Robert J.

R

2454 RHOB

202-225-4261

Armed Services
Natural Resources

2

Rigell, Scott

R

418 CHOB

202-225-4215

Armed Services
Budget

3

Scott, Robert C.

D

1201 LHOB

202-225-8351

Education and the Workforce
Judiciary

4

Forbes, J. Randy

R

2135 RHOB

202-225-6365

Armed Services
Judiciary

5

Hurt, Robert

R

125 CHOB

202-225-4711

Financial Services

6

Goodlatte, Bob

R

2309 RHOB

202-225-5431

Agriculture
Judiciary

7

Cantor, Eric

R

303 CHOB

202-225-2815

 

8

Moran, James

D

2252 RHOB

202-225-4376

Appropriations

9

Griffith, Morgan

R

1108 LHOB

202-225-3861

Energy and Commerce

10

Wolf, Frank

R

233 CHOB

202-225-5136

Appropriations

11

Connolly, Gerald E. "Gerry"

D

424 CHOB

202-225-1492

Foreign Affairs
Oversight and Government

Washington

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

DelBene, Suzan

D

318 CHOB

202-225-6311

Agriculture
Judiciary

2

Larsen, Rick

D

2113 RHOB

202-225-2605

Armed Services
Transportation

3

Herrera Beutler, Jaime

R

1130 LHOB

202-225-3536

Appropriations
Small Business

4

Hastings, Doc

R

1203 LHOB

202-225-5816

Natural Resources
Oversight and Government

5

McMorris Rodgers, Cathy

R

203 CHOB

202-225-2006

Energy and Commerce

6

Kilmer, Derek

D

1429 LHOB

202-225-5916

Armed Services
Science, Space, and Technology

7

McDermott, Jim

D

1035 LHOB

202-225-3106

Budget
Ways and Means

8

Reichert, David G.

R

1127 LHOB

202-225-7761

Ways and Means

9

Smith, Adam

D

2264 RHOB

202-225-8901

Armed Services

10

Heck, Denny

D

425 CHOB

202-225-9740

Financial Services

West Virginia

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

McKinley, David

R

412 CHOB

202-225-4172

Energy and Commerce

2

Capito, Shelley Moore

R

2366 RHOB

202-225-2711

Financial Services
Transportation

3

Rahall, Nick

D

2307 RHOB

202-225-3452

Transportation

Wisconsin

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

1

Ryan, Paul

R

1233 LHOB

202-225-3031

Budget
Ways and Means

2

Pocan, Mark

D

313 CHOB

202-225-2906

Budget
Education and the Workforce

3

Kind, Ron

D

1502 LHOB

202-225-5506

Ways and Means

4

Moore, Gwen

D

2245 RHOB

202-225-4572

Budget
Financial Services

5

Sensenbrenner, F. James

R

2449 RHOB

202-225-5101

Judiciary
Science, Space, and Technology

6

Petri, Thomas

R

2462 RHOB

202-225-2476

Education and the Workforce
Transportation

7

Duffy, Sean P.

R

1208 LHOB

202-225-3365

Budget
Financial Services

8

Ribble, Reid

R

1513 LHOB

202-225-5665

Agriculture
Budget
Transportation

Wyoming

District

Name

Party

Room

Phone

Committee Assignment

At Large

Lummis, Cynthia M.

R

113 CHOB

202-225-2311

Natural Resources
Oversight and Government
Science, Space, and Technology

A Note About Room Numbering

 


Be the first to comment

Please check your e-mail for a link to activate your account.
DONATE GET INVOLVED RECRUIT FRIENDS